Funktionsnätverket för inköps- och upphandlingsfrågor

Funktionsnätverket för inköps- och upphandlingsfrågor består av Upphandlingsavdelningen vid KTH och skolornas inköpsansvariga, vilka de senare är framgår av nedanstående tabell.

Vi träffas kvartalsvis och diskuterar gemensamma frågor. Till exempel kommer vi överens om vilka ramavtal som är av intresse för KTH att upphandla och om det finns andra upphandlingar som vi kan göra tillsammans.

En annan viktig fråga är hur nätverket ska arbeta tillsammans så att vi får en effektiv upphandling på KTH.

Skolan för.. Inköpsansvarig E-post Telefon-08-
arkitektur och samhällsbyggnad (ABE) Anders Blomqvist ablomq@kth.se 7908674
bioteknologi (BIO) Holger Berling , Vik: Kristina Holmberg holger@biotech.kth.se kicki@biotech.kth.se 55378334 / 7909842
datavetenskap och kommunikation (CSC) Ann-Sofie Sjöberg assjober@kth.se 7907146
elektro- och systemteknik (EES) Agneta Rune agnetaru@kth.se 7908634
industriell teknik och management (ITM) Nesrin Erdal nesrine@kth.se 7906038
informations- och kommunikations-teknik (ICT) Johan Rohyo jrohyo@kth.se 7904312
kemivetenskap (CHE) Daniel Tavast tavast@kth.se 7908108
teknik och hälsa (STH) Marja Mutikainen marja.mutikainen@sth.kth.se 7909513
teknikvetenskap (SCI) Sofie Wiklund swikl@kth.se 7909176
teknikvetenskaplig kommunikation och lärande (ECE) Per Sillén persil@kth.se 7909354
universitets-förvaltningen (UF) Helena Liljeqvist helenal@admin.kth.se 7908410
Hjälpte denna sida dig?
Tack för din åsikt!
Till sidans topp