Skip to main content

Authorized purchasers IT services

The following functions/persons are authorized purchasers and can order services such as KTH Mac, KTH Ubuntu, KTH Windows (WIKS), KTH Client Backup and certain license subscriptions.

Functions that handle orders

School Function E-mail address Phone number

School of Electrical Engineering and
Computer Science (EECS)

Service Center service@eecs.kth.se +4687904000

Licenses at SCI

School License administrator E-mail address

School of Engineering Sciences (SCI)

David Jacobsson licensadmin-sci@kth.se

Persons with ordering authority

Skola Förnamn Efternamn Epostadress Telefonnummer
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Johanna Stellan jstellan@kth.se 087908665
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Betty Jurdell bettynf@kth.se 087909207
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Fatemeh Tayebi fatemeht@kth.se 087909505
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Sofia Jonsson sofijo@kth.se 087906232
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Kosta Wallin kostaz@kth.se 087908724
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Merja Carlqvist merjac@kth.se 087907834
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Inga-Lill Söderberg isoder@kth.se 087907406
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Pia Lundqvist pial@kth.se 087908679
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Flora Bahram flora@kth.se 087907049
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Emilia Rolander emilia.rolander@abe.kth.se 087906232
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Therese Gellerstedt tgel@kth.se 087907980
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Annika Gram agram@kth.se 087909750
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Pia Johansson piajoh@kth.se 087908542
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Miia Jylkkä jylkka@kth.se 087908599
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Annette Stenberg annetts@kth.se 087908668
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Tora Hedenvind torahed@kth.se 087907367
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Therese Isaksson theisa@kth.se 087907385
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Hanna Soutari Amer hannsa@kth.se 1111111111
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Helena Tirri Stålbo helenats@kth.se 087908686
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Test Test Test 123
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Johan Pettersson p1ersson@kth.se 087909542
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Raimund von der Emden raimund@kth.se 087906010
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Kaj Kauko kajk@kth.se 087909989
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Karin Backström karbac@kth.se 087908278
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Kjell Agnekil agnekil@kth.se 087908220
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Lena Niemi Birgersdotter lenabi@kth.se 087906043
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Vivian Zhang vivianz@kth.se 087907798
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Marlene Rohdin marlener@kth.se 1111111111
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Emelie Fratzl fratzl@kth.se 111111111
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Emma Lindberg Borg emma10@kth.se 087907798
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Linnea Sundling lsundl@kth.se 087904245
Executive School Linda Für fur@kth.se 000
Executive School Agneta Rinman agnr@kth.se 087909611
Executive School Linda Hellsvik hellsvi@kth.se 0000000000000
Skolan för industriell teknik och management Anna-Karin Högfeldt akhog@kth.se 087907259
Skolan för industriell teknik och management Maria Wallin wallin5@kth.se 087909530
Skolan för industriell teknik och management Rafael Eduardo Guedez Mata regm@kth.se 111111111
Skolan för industriell teknik och management Hatef Madani Larijani hatef@kth.se 087908653
Skolan för industriell teknik och management Linda Gafvelin lindagaf@kth.se 7907641
Skolan för industriell teknik och management Jenny Janhager Stier janhager@kth.se 087907479
Skolan för industriell teknik och management Johanna Strömgren stromg@kth.se 087908168
Skolan för industriell teknik och management Ida Pinho pinho@kth.se 087907527
Skolan för industriell teknik och management Xi Wang wangxi@kth.se 087909024
Skolan för industriell teknik och management Björn Möller bjornmm@kth.se 087908072
Skolan för industriell teknik och management Marcus Angelin angelin@kth.se 087909818
Skolan för industriell teknik och management Vardan Hovsepyan vardan@kth.se 087907253
Skolan för industriell teknik och management Patrick Borgerot pborge@kth.se 087907637
Skolan för industriell teknik och management Sofia Lindbom sofgra@kth.se 087907098
Skolan för industriell teknik och management Johanna Landeby landeby@kth.se 087909552
Skolan för industriell teknik och management Ola Fransson olafra@kth.se 087909423
Skolan för industriell teknik och management Denise McCluskey denmccl@kth.se 087908832
Skolan för industriell teknik och management Björn Glaser bjoerng@kth.se 087908339
Skolan för industriell teknik och management Malin Selleby malin@kth.se 087908389
Skolan för industriell teknik och management Jens Fridh jensa@kth.se 7482
Skolan för industriell teknik och management Johan Kristoffersson jkristo@kth.se 087909453
Skolan för industriell teknik och management Erika Gilbertsson erikagi@kth.se 087906813
Skolan för industriell teknik och management Sara Dannemann saradann@kth.se 087907089
Skolan för industriell teknik och management Sofia Kaller skaller@kth.se 087904307
Skolan för industriell teknik och management Jenni Hollbrink hollb@kth.se 087909774
Skolan för industriell teknik och management Annika Lilja anlil@kth.se 087909566
Skolan för industriell teknik och management Amir Rashid amirr@kth.se 087906373
Skolan för industriell teknik och management Anders Eliasson anderse@kth.se 087907255
Skolan för industriell teknik och management Andreas Archenti archenti@kth.se 087908353
Skolan för industriell teknik och management Anna Jerbrant annsjo@kth.se 087906785
Skolan för industriell teknik och management Arnold Pears pears@kth.se 087907295
Skolan för industriell teknik och management Björn Laumert laumert@kth.se 087907489
Skolan för industriell teknik och management Cali Nuur cali@kth.se 087906921
Skolan för industriell teknik och management Cecilia Kozma kozma@kth.se 087909815
Skolan för industriell teknik och management Christina Carlsson martina@kth.se 087907662
Skolan för industriell teknik och management Frauke Urban fraukeu@kth.se 087906152
Skolan för industriell teknik och management Gunilla Ölundh Sandström gunillao@kth.se 087906863
Skolan för industriell teknik och management Gustav Martinsson gusma@kth.se 087906962
Skolan för industriell teknik och management Jannik Henser henser@kth.se 087909068
Skolan för industriell teknik och management Joakim Odqvist odqvist@kth.se 087908308
Skolan för industriell teknik och management Jonas Anund Vogel jonanu07@kth.se 087907446
Skolan för industriell teknik och management Lars Uppvall uppvall@kth.se 087909460
Skolan för industriell teknik och management Magnus Wiktorsson magwik@kth.se 087909428
Skolan för industriell teknik och management Martin Edin Grimheden mjg@kth.se 087907797
Skolan för industriell teknik och management Matti Kaulio mkaulio@kth.se 087907607
Skolan för industriell teknik och management Morgan Mickelsson morganmi@kth.se 087906956
Skolan för industriell teknik och management Per Ahlén perahlen@kth.se 087909498
Skolan för industriell teknik och management Per Johansson pj@kth.se 087906372
Skolan för industriell teknik och management Peter Hedström pheds@kth.se 087906217
Skolan för industriell teknik och management Pär Jönsson parj@kth.se 087908375
Skolan för industriell teknik och management Rebecca Hincks hincks@kth.se 087906918
Skolan för industriell teknik och management Sergei Glavatskih sergeig@kth.se 087906382
Skolan för industriell teknik och management Viktoria Martin vmartin@kth.se 087907484
Skolan för industriell teknik och management Carina Mladenovic Tapper carinamt@kth.se 087909412
Skolan för industriell teknik och management Jeanette Jakobsson jejak@kth.se 087906240
Skolan för industriell teknik och management Birgitta Ekblad bier@kth.se 087907613
Skolan för industriell teknik och management Eva Werner Sundén esunden@kth.se 087906254
Skolan för industriell teknik och management Andreas Alm Arvidsson aaa@kth.se 087909160
Skolan för industriell teknik och management Jessica Matz Hammarlund jmatz@kth.se 087909495
Skolan för industriell teknik och management Anneli Ylitalo-Qvarfordt aqva@kth.se 087907616
Skolan för industriell teknik och management Caroline Ahlstedt carro@kth.se 087906780
Skolan för industriell teknik och management Henrik Sahlström hsm@kth.se 087906311
Skolan för industriell teknik och management Malin Vennertun venner@kth.se 087907677
Skolan för teknikvetenskap Seija Liedes seijali@kth.se 087907615
Skolan för teknikvetenskap Helene Rune helene@kth.se 087909180
Skolan för teknikvetenskap Pär Kurlberg kurlberg@kth.se 087906582
Skolan för teknikvetenskap HannaSara Karlsson hska@kth.se 087907588
Skolan för teknikvetenskap Madeleine Sidoli msidoli@kth.se 087909173
Skolan för teknikvetenskap Erica Bergman erica6@kth.se 087907104
Skolan för teknikvetenskap Maria Runquist runquist@kth.se 087907198
THS John Nordh Kåberg jkaberg@kth.se 111111
THS Teodor Elmfeldt teodorel@kth.se 1111111
THS Sofia Gomez sofiago@kth.se 0
THS Paolo Calderaro paolocal@kth.se 0
Verksamhetsstöd Fredrik Oldsjö oldsjo@kth.se 087907012
Verksamhetsstöd Jelena Elfving jelenak@kth.se 0737652169
Verksamhetsstöd Camilla Ifvarsson camif@kth.se 087908022
Verksamhetsstöd Sabine Micksäter sabinemi@kth.se 6087
Verksamhetsstöd Jennie Erwing erwing@kth.se 087906326
Verksamhetsstöd Mehrnoush Sadeghi Tabrizi mest@kth.se 087906653
Verksamhetsstöd Mikaela Sundström misundst@kth.se 087908805
Verksamhetsstöd Anna Boman annaboma@kth.se 1111111
Verksamhetsstöd Marina Wellén mbrann@kth.se 087906518
Verksamhetsstöd Susanne Dalström susdal@kth.se 7094
Verksamhetsstöd Maryam Ahmadzadeh Jahromi maryamah@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Therese Jansson thejan@kth.se 9215
Verksamhetsstöd Helena Thunberg helthu@kth.se 087906677
Verksamhetsstöd Tove Schwartz tovesc@kth.se 0734618361
Verksamhetsstöd Stina Pihlström pihl@kth.se 087906167
Verksamhetsstöd Maria Klarenfjord klare@kth.se 087906186
Verksamhetsstöd Johanna Blomqvist jb3@kth.se 087906904
Verksamhetsstöd Pouya Peighami peighami@kth.se 1111111
Verksamhetsstöd Kristian Fäldt krifa@kth.se 087906608
Verksamhetsstöd Eva Fredriksson evafredr@kth.se 087907058
Verksamhetsstöd Jonas Axelius-Edgren jonasae@kth.se 087907140
Verksamhetsstöd Malin Sigvardson malinsig@kth.se 087906133
Verksamhetsstöd Bo Sundin bosundin@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Mikael Lamming lamming@kth.se 087909550
Verksamhetsstöd Hanna Glimsjö hangli32@kth.se 087909347
Verksamhetsstöd Ami Keita Jansson amikj@kth.se 087906078
Verksamhetsstöd Simon Lundin silundi@kth.se 087906329
Verksamhetsstöd Karin Knutsson klinde@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Jenny Lundin Hammar jelundi@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Helena Leidebrant hlei@kth.se 087906139
Verksamhetsstöd Åsa Andersson asaa@kth.se 087907183
Verksamhetsstöd Lukas Ahlström lukasahl@kth.se 087907120
Verksamhetsstöd Michael Lantz misun@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Kristina von Oelreich krvo@kth.se 7908831
Verksamhetsstöd Gunilla Iverfelt gunive@kth.se 087906946
Verksamhetsstöd Joakim Petersson jocke@kth.se 087906611
Verksamhetsstöd Nelli Jokinen sjokinen@kth.se 087909219
Verksamhetsstöd Karolin Södertun-Zeghbi kasz@kth.se 087906765
Verksamhetsstöd Maria Östman maros@kth.se 8088
Verksamhetsstöd Erica Zetterström ericaz@kth.se 9314
Verksamhetsstöd Lars Carlestam larsc@kth.se 087906272
Verksamhetsstöd Robert Haggård rhaggard@kth.se 087906700
Verksamhetsstöd Jessika Persson jessikap@kth.se 087907046
Verksamhetsstöd Fredrik Sterky sterky@kth.se 000000000
Verksamhetsstöd Carina Andersson caan@kth.se 087908863
Verksamhetsstöd Linda Andersson linan2@kth.se 1111111111111
Verksamhetsstöd Margaret Berry margaret.berry@openlab.se 087908726
Verksamhetsstöd Maria Granath magran@kth.se 087908829
Verksamhetsstöd Kjell Carli carli@kth.se 087908213
Verksamhetsstöd Annika Norén annnore@kth.se 0737652442
Verksamhetsstöd Ivar Björkman ivarbj@kth.se 087908732
Verksamhetsstöd Lisa Ericsson lisaeric@kth.se 087906607
Verksamhetsstöd Karla Gomez kgomez@kth.se 00000
Verksamhetsstöd Sara Eriksson saerik@kth.se 087908837
Verksamhetsstöd Rose-Marie Öhman rmohman@kth.se 087908845
Verksamhetsstöd Liz Anne Johansson lajo4@kth.se 087908814
Verksamhetsstöd Hannes Friedmann friedm@kth.se 087908800
Verksamhetsstöd Ida Wåhlstrand idawah@kth.se 087908844
Verksamhetsstöd Susanne Öster suslun@kth.se 087907219
Verksamhetsstöd Ann-Kristin Eklind akeklind@kth.se 087907089
Verksamhetsstöd Fredrik Sidoli sidoli@kth.se 087907995
Verksamhetsstöd Caroline Boivie Ekstrand cbe@kth.se 087907588
Verksamhetsstöd Maria Frost mamatt@kth.se 087906123
Verksamhetsstöd Lena Salomonson lenaas@kth.se 087906535
Verksamhetsstöd Susanne Jarl susajarl@kth.se 087908371
Verksamhetsstöd Erik Edstam edstam@kth.se 087908492
Verksamhetsstöd Urban Sjöström us@kth.se 087907238
Verksamhetsstöd Susanne Odung odung@kth.se 087907066
Verksamhetsstöd System System noreply@kth.se 087909346
Verksamhetsstöd patrik Lidehäll patrik@kth.se 087909830
Verksamhetsstöd Petra Krödel pkrodel@kth.se 087909217
Verksamhetsstöd Anna Isoz annisoz@kth.se 087906039
Verksamhetsstöd Anders Hillbo ahi@kth.se 087906273
Verksamhetsstöd Hans Wohlfarth hansw@kth.se 087909396
Verksamhetsstöd Jeanette Thörnberg jeath@kth.se 087906712
Verksamhetsstöd Andrzej Gutowski gutan@kth.se 087908595
Verksamhetsstöd Helena Liljeqvist hlil@kth.se 087908410
Verksamhetsstöd Ankie Brundin ankie@kth.se 087907005
Verksamhetsstöd Peter Kjellberg petkj@kth.se 087908222
Verksamhetsstöd Åsa Gustafson asagus@kth.se 087906955
Verksamhetsstöd Åsa Ankarcrona osajoh@kth.se 087906183
Verksamhetsstöd Annifrid Pålsson annifrid@kth.se 087906971
Verksamhetsstöd Åsa Carlsson asacar@kth.se 087906980
Verksamhetsstöd Anna Johansson johanan@kth.se 087908890
         
Did you find this page useful?
Thank you for helping us!
Page responsible:it-support@kth.se
Belongs to: KTH Intranet
Last changed: Mar 21, 2024