Till innehåll på sidan

Godkända beställare IT-tjänster

Följande funktioner/personer är godkända beställare och kan beställa tjänster som KTH Mac, KTH Ubuntu, KTH Windows (WIKS), KTH Klientbackup samt vissa licensabonnemang.

Funktioner som tar emot beställningar

Skola Funktion Epostadress Telefonnummer
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS)

Servicecenter och närstöd

service@eecs.kth.se 087904000

Licensbeställningar på SCI

Skola Licensansvarig Epostadress
Skolan för teknikvetenskap (SCI) David Jacobsson licensadmin-sci@kth.se

Personer med beställarbehörighet

Skola Förnamn Efternamn Epostadress Telefonnummer
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Johanna Stellan jstellan@kth.se 087908665
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Betty Jurdell bettynf@kth.se 087909207
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Fatemeh Tayebi fatemeht@kth.se 087909505
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Sofia Jonsson sofijo@kth.se 087906232
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Kosta Wallin kostaz@kth.se 087908724
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Merja Carlqvist merjac@kth.se 087907834
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Inga-Lill Söderberg isoder@kth.se 087907406
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Pia Lundqvist pial@kth.se 087908679
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Flora Bahram flora@kth.se 087907049
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Emilia Rolander emilia.rolander@abe.kth.se 087906232
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Therese Gellerstedt tgel@kth.se 087907980
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Annika Gram agram@kth.se 087909750
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Pia Johansson piajoh@kth.se 087908542
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Miia Jylkkä jylkka@kth.se 087908599
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Annette Stenberg annetts@kth.se 087908668
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Tora Hedenvind torahed@kth.se 087907367
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Therese Isaksson theisa@kth.se 087907385
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Hanna Soutari Amer hannsa@kth.se 1111111111
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Helena Tirri Stålbo helenats@kth.se 087908686
Skolan för arkitektur och samhällsbyggnad Test Test Test 123
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Johan Pettersson p1ersson@kth.se 087909542
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Raimund von der Emden raimund@kth.se 087906010
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Kaj Kauko kajk@kth.se 087909989
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Karin Backström karbac@kth.se 087908278
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Kjell Agnekil agnekil@kth.se 087908220
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Lena Niemi Birgersdotter lenabi@kth.se 087906043
Skolan för kemi, bioteknologi och hälsa Sofia Ahlholm sofahl@kth.se 087908106
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Vivian Zhang vivianz@kth.se 087907798
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Marlene Rohdin marlener@kth.se 1111111111
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Emelie Fratzl fratzl@kth.se 111111111
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Emma Lindberg Borg emma10@kth.se 087907798
Skolan för elektroteknik och datavetenskap (EECS) Linnea Sundling lsundl@kth.se 087904245
Executive School Linda Für fur@kth.se 000
Executive School Agneta Rinman agnr@kth.se 087909611
Executive School Linda Hellsvik hellsvi@kth.se 0000000000000
Skolan för industriell teknik och management Anna-Karin Högfeldt akhog@kth.se 087907259
Skolan för industriell teknik och management Maria Wallin wallin5@kth.se 087909530
Skolan för industriell teknik och management Rafael Eduardo Guedez Mata regm@kth.se 111111111
Skolan för industriell teknik och management Hatef Madani Larijani hatef@kth.se 087908653
Skolan för industriell teknik och management Jenny Janhager Stier janhager@kth.se 087907479
Skolan för industriell teknik och management Johanna Strömgren stromg@kth.se 087908168
Skolan för industriell teknik och management Ida Pinho pinho@kth.se 087907527
Skolan för industriell teknik och management Xi Wang wangxi@kth.se 087909024
Skolan för industriell teknik och management Björn Möller bjornmm@kth.se 087908072
Skolan för industriell teknik och management Marcus Angelin angelin@kth.se 087909818
Skolan för industriell teknik och management Vardan Hovsepyan vardan@kth.se 087907253
Skolan för industriell teknik och management Patrick Borgerot pborge@kth.se 087907637
Skolan för industriell teknik och management Linda Gafvelin lindagaf@kth.se 7907641
Skolan för industriell teknik och management Sofia Lindbom sofgra@kth.se 087907098
Skolan för industriell teknik och management Johanna Landeby landeby@kth.se 087909552
Skolan för industriell teknik och management Ola Fransson olafra@kth.se 087909423
Skolan för industriell teknik och management Denise McCluskey denmccl@kth.se 087908832
Skolan för industriell teknik och management Björn Glaser bjoerng@kth.se 087908339
Skolan för industriell teknik och management Malin Selleby malin@kth.se 087908389
Skolan för industriell teknik och management Jens Fridh jensa@kth.se 7482
Skolan för industriell teknik och management Johan Kristoffersson jkristo@kth.se 087909453
Skolan för industriell teknik och management Erika Gilbertsson erikagi@kth.se 087906813
Skolan för industriell teknik och management Sara Dannemann saradann@kth.se 087907089
Skolan för industriell teknik och management Sofia Kaller skaller@kth.se 087904307
Skolan för industriell teknik och management Jenni Hollbrink hollb@kth.se 087909774
Skolan för industriell teknik och management Annika Lilja anlil@kth.se 087909566
Skolan för industriell teknik och management Amir Rashid amirr@kth.se 087906373
Skolan för industriell teknik och management Anders Eliasson anderse@kth.se 087907255
Skolan för industriell teknik och management Andreas Archenti archenti@kth.se 087908353
Skolan för industriell teknik och management Anna Jerbrant annsjo@kth.se 087906785
Skolan för industriell teknik och management Arnold Pears pears@kth.se 087907295
Skolan för industriell teknik och management Björn Laumert laumert@kth.se 087907489
Skolan för industriell teknik och management Cali Nuur cali@kth.se 087906921
Skolan för industriell teknik och management Cecilia Kozma kozma@kth.se 087909815
Skolan för industriell teknik och management Christina Carlsson martina@kth.se 087907662
Skolan för industriell teknik och management Frauke Urban fraukeu@kth.se 087906152
Skolan för industriell teknik och management Gunilla Ölundh Sandström gunillao@kth.se 087906863
Skolan för industriell teknik och management Gustav Martinsson gusma@kth.se 087906962
Skolan för industriell teknik och management Jannik Henser henser@kth.se 087909068
Skolan för industriell teknik och management Joakim Odqvist odqvist@kth.se 087908308
Skolan för industriell teknik och management Jonas Anund Vogel jonanu07@kth.se 087907446
Skolan för industriell teknik och management Lars Uppvall uppvall@kth.se 087909460
Skolan för industriell teknik och management Magnus Wiktorsson magwik@kth.se 087909428
Skolan för industriell teknik och management Martin Edin Grimheden mjg@kth.se 087907797
Skolan för industriell teknik och management Matti Kaulio mkaulio@kth.se 087907607
Skolan för industriell teknik och management Morgan Mickelsson morganmi@kth.se 087906956
Skolan för industriell teknik och management Per Ahlén perahlen@kth.se 087909498
Skolan för industriell teknik och management Per Johansson pj@kth.se 087906372
Skolan för industriell teknik och management Peter Hedström pheds@kth.se 087906217
Skolan för industriell teknik och management Pär Jönsson parj@kth.se 087908375
Skolan för industriell teknik och management Rebecca Hincks hincks@kth.se 087906918
Skolan för industriell teknik och management Sergei Glavatskih sergeig@kth.se 087906382
Skolan för industriell teknik och management Viktoria Martin vmartin@kth.se 087907484
Skolan för industriell teknik och management Carina Mladenovic Tapper carinamt@kth.se 087909412
Skolan för industriell teknik och management Jeanette Jakobsson jejak@kth.se 087906240
Skolan för industriell teknik och management Birgitta Ekblad bier@kth.se 087907613
Skolan för industriell teknik och management Eva Werner Sundén esunden@kth.se 087906254
Skolan för industriell teknik och management Andreas Alm Arvidsson aaa@kth.se 087909160
Skolan för industriell teknik och management Jessica Matz Hammarlund jmatz@kth.se 087909495
Skolan för industriell teknik och management Anneli Ylitalo-Qvarfordt aqva@kth.se 087907616
Skolan för industriell teknik och management Caroline Ahlstedt carro@kth.se 087906780
Skolan för industriell teknik och management Henrik Sahlström hsm@kth.se 087906311
Skolan för industriell teknik och management Malin Vennertun venner@kth.se 087907677
Skolan för teknikvetenskap Seija Liedes seijali@kth.se 087907615
Skolan för teknikvetenskap Helene Rune helene@kth.se 087909180
Skolan för teknikvetenskap Pär Kurlberg kurlberg@kth.se 087906582
Skolan för teknikvetenskap HannaSara Karlsson hska@kth.se 087907588
Skolan för teknikvetenskap Madeleine Sidoli msidoli@kth.se 087909173
Skolan för teknikvetenskap Erica Bergman erica6@kth.se 087907104
Skolan för teknikvetenskap Maria Runquist runquist@kth.se 087907198
THS John Nordh Kåberg jkaberg@kth.se 111111
THS Paolo Calderaro paolocal@kth.se 0
THS Teodor Elmfeldt teodorel@kth.se 1111111
THS Sofia Gomez sofiago@kth.se 0
Verksamhetsstöd Fredrik Oldsjö oldsjo@kth.se 087907012
Verksamhetsstöd Susanne Dalström susdal@kth.se 7094
Verksamhetsstöd Maryam Ahmadzadeh Jahromi maryamah@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Jennie Erwing erwing@kth.se 087906326
Verksamhetsstöd Mehrnoush Sadeghi Tabrizi mest@kth.se 087906653
Verksamhetsstöd Anna Larssamils larssami@kth.se 087908715
Verksamhetsstöd Sturle Hauge Simonsen sturle@kth.se 087909103
Verksamhetsstöd Lisa Cajander lisacaj@kth.se 1111111111111111
Verksamhetsstöd Jelena Elfving jelenak@kth.se 0737652169
Verksamhetsstöd Camilla Ifvarsson camif@kth.se 087908022
Verksamhetsstöd Sabine Micksäter sabinemi@kth.se 6087
Verksamhetsstöd Mikaela Sundström misundst@kth.se 087908805
Verksamhetsstöd Anna Boman annaboma@kth.se 1111111
Verksamhetsstöd Marina Wellén mbrann@kth.se 087906518
Verksamhetsstöd Therese Jansson thejan@kth.se 9215
Verksamhetsstöd Helena Thunberg helthu@kth.se 087906677
Verksamhetsstöd Tove Schwartz tovesc@kth.se 0734618361
Verksamhetsstöd Stina Pihlström pihl@kth.se 087906167
Verksamhetsstöd Maria Klarenfjord klare@kth.se 087906186
Verksamhetsstöd Johanna Blomqvist jb3@kth.se 087906904
Verksamhetsstöd Pouya Peighami peighami@kth.se 1111111
Verksamhetsstöd Kristian Fäldt krifa@kth.se 087906608
Verksamhetsstöd Eva Fredriksson evafredr@kth.se 087907058
Verksamhetsstöd Jonas Axelius-Edgren jonasae@kth.se 087907140
Verksamhetsstöd Malin Sigvardson malinsig@kth.se 087906133
Verksamhetsstöd Mikael Lamming lamming@kth.se 087909550
Verksamhetsstöd Hanna Glimsjö hangli32@kth.se 087909347
Verksamhetsstöd Ami Keita Jansson amikj@kth.se 087906078
Verksamhetsstöd Simon Lundin silundi@kth.se 087906329
Verksamhetsstöd Karin Knutsson klinde@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Jenny Lundin Hammar jelundi@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Helena Leidebrant hlei@kth.se 087906139
Verksamhetsstöd Åsa Andersson asaa@kth.se 087907183
Verksamhetsstöd Lukas Ahlström lukasahl@kth.se 087907120
Verksamhetsstöd Michael Lantz misun@kth.se 11111111111
Verksamhetsstöd Kristina von Oelreich krvo@kth.se 7908831
Verksamhetsstöd Gunilla Iverfelt gunive@kth.se 087906946
Verksamhetsstöd Joakim Petersson jocke@kth.se 087906611
Verksamhetsstöd Nelli Jokinen sjokinen@kth.se 087909219
Verksamhetsstöd Karolin Södertun-Zeghbi kasz@kth.se 087906765
Verksamhetsstöd Maria Östman maros@kth.se 8088
Verksamhetsstöd Erica Zetterström ericaz@kth.se 9314
Verksamhetsstöd Lars Carlestam larsc@kth.se 087906272
Verksamhetsstöd Robert Haggård rhaggard@kth.se 087906700
Verksamhetsstöd Jessika Persson jessikap@kth.se 087907046
Verksamhetsstöd Fredrik Sterky sterky@kth.se 000000000
Verksamhetsstöd Carina Andersson caan@kth.se 087908863
Verksamhetsstöd Linda Andersson linan2@kth.se 1111111111111
Verksamhetsstöd Margaret Berry margaret.berry@openlab.se 087908726
Verksamhetsstöd Maria Granath magran@kth.se 087908829
Verksamhetsstöd Kjell Carli carli@kth.se 087908213
Verksamhetsstöd Annika Norén annnore@kth.se 0737652442
Verksamhetsstöd Ivar Björkman ivarbj@kth.se 087908732
Verksamhetsstöd Lisa Ericsson lisaeric@kth.se 087906607
Verksamhetsstöd Karla Gomez kgomez@kth.se 00000
Verksamhetsstöd Sara Eriksson saerik@kth.se 087908837
Verksamhetsstöd Rose-Marie Öhman rmohman@kth.se 087908845
Verksamhetsstöd Liz Anne Johansson lajo4@kth.se 087908814
Verksamhetsstöd Hannes Friedmann friedm@kth.se 087908800
Verksamhetsstöd Ida Wåhlstrand idawah@kth.se 087908844
Verksamhetsstöd Susanne Öster suslun@kth.se 087907219
Verksamhetsstöd Ann-Kristin Eklind akeklind@kth.se 087907089
Verksamhetsstöd Fredrik Sidoli sidoli@kth.se 087907995
Verksamhetsstöd Caroline Boivie Ekstrand cbe@kth.se 087907588
Verksamhetsstöd Maria Frost mamatt@kth.se 087906123
Verksamhetsstöd Lena Salomonson lenaas@kth.se 087906535
Verksamhetsstöd Susanne Jarl susajarl@kth.se 087908371
Verksamhetsstöd Erik Edstam edstam@kth.se 087908492
Verksamhetsstöd Urban Sjöström us@kth.se 087907238
Verksamhetsstöd Susanne Odung odung@kth.se 087907066
Verksamhetsstöd System System noreply@kth.se 087909346
Verksamhetsstöd patrik Lidehäll patrik@kth.se 087909830
Verksamhetsstöd Petra Krödel pkrodel@kth.se 087909217
Verksamhetsstöd Anna Isoz annisoz@kth.se 087906039
Verksamhetsstöd Anders Hillbo ahi@kth.se 087906273
Verksamhetsstöd Hans Wohlfarth hansw@kth.se 087909396
Verksamhetsstöd Jeanette Thörnberg jeath@kth.se 087906712
Verksamhetsstöd Andrzej Gutowski gutan@kth.se 087908595
Verksamhetsstöd Helena Liljeqvist hlil@kth.se 087908410
Verksamhetsstöd Ankie Brundin ankie@kth.se 087907005
Verksamhetsstöd Peter Kjellberg petkj@kth.se 087908222
Verksamhetsstöd Åsa Gustafson asagus@kth.se 087906955
Verksamhetsstöd Åsa Ankarcrona osajoh@kth.se 087906183
Verksamhetsstöd Annifrid Pålsson annifrid@kth.se 087906971
Verksamhetsstöd Åsa Carlsson asacar@kth.se 087906980
Verksamhetsstöd Anna Johansson johanan@kth.se 087908890
         
Innehållsansvarig:it-support@kth.se
Tillhör: KTH Intranät
Senast ändrad: 2024-03-21