Till innehåll på sidan
Till KTH:s startsida Till KTH:s startsida

Programansvariga

Programansvariga på CBH.

Anders Clenander
Anders Clenander universitetsadjunkt clenander@kth.se 087904406 Profil
Tekniskt basår KTH Campus
Rose Marie Hammar
Rose Marie Hammar universitetsadjunkt rmhammar@kth.se 087904461 Profil
Tekniskt basår KTH Campus
Maria Shamoun
Maria Shamoun universitetsadjunkt mariasha@kth.se 087909712 Profil
Tekniskt basår/bastermin 60 fup KTH Flemingsberg
Ibrahim Orhan
Ibrahim Orhan universitetsadjunkt orhan@kth.se 087904842 Profil
Högskoleingenjör Datateknik
Elias Said
Elias Said universitetsadjunkt esaid@kth.se 087904819 Profil
Högskoleingenjör Elektroteknik (ägs av EECS men drivs av CBH)
Peter Sillén
Peter Sillén universitetsadjunkt petersil@kth.se 087904899 Profil
Högskoleingenjör Teknik och Ekonomi
Sara Thyberg Naumann
Sara Thyberg Naumann universitetsadjunkt, prefekt stn@kth.se 087906504 Profil
Högskoleingenjör Kemiteknik
Mats Nilsson
Mats Nilsson universitetsadjunkt spexmats@kth.se 087904862 Profil
Högskoleingenjör Medicinsk teknik
Cristina Al-Khalili Szigyarto
Cristina Al-Khalili Szigyarto universitetslektor caks@kth.se 087909893 Profil
Civilingenjör Bioteknik
Magnus Johnson
Magnus Johnson professor magnusj@kth.se 087909911 Profil
Civilingenjör Teknisk kemi
Mats Nilsson
Mats Nilsson universitetsadjunkt spexmats@kth.se 087904862 Profil
Civilingenjör Medicinsk teknik
Stefan Grönkvist
Stefan Grönkvist professor, avd chef stefangr@kth.se 087906605 Profil
Master Kemiteknik för energi och miljö
Karin Odelius
Karin Odelius professor hoem@kth.se 087908076 Profil
Master Makromolekylära material, Master Polymerteknologi
Markus Kärkäs
Markus Kärkäs universitetslektor karkas@kth.se 087908125 Profil
Master Molekylär vetenskap och teknik
Per Berglund
Per Berglund professor perbe@kth.se 087907037 Profil
Master Industriell och miljöinriktad bioteknologi
John Löfblom
John Löfblom professor lofblom@kth.se 087909659 Profil
Master Medicinsk bioteknologi
Olof Emanuelsson
Olof Emanuelsson universitetslektor olofem@kth.se 087909841 Profil
Master Molekylära tekniker inom livsvetenskaperna
Catherine Trask
Catherine Trask universitetslektor ctrask@kth.se Profil
Master Teknik, arbete och hälsa
Massimiliano Colarieti Tosti
Massimiliano Colarieti Tosti universitetslektor mct@kth.se 087904861 Profil
Master Medicinsk teknik
Jonas Willén
Jonas Willén universitetsadjunkt jwi@kth.se 087904853 Profil
Master Idrottsteknologi
Dmitry Grishenkov
Dmitry Grishenkov universitetslektor dmitryg@kth.se 087909720 Profil
Master Innovativ teknik för en hälsosam livsmiljö